Sürdürülebilir Turizm

Denizatı Plus Otel Sürdürülebilir Turizm

-Sürdürülebilirlik Politikamız-

Denizatı Plus Otel

Denizatı Plus Hotel olarak 2023 yılı itibariyle “temiz bir çevre ve sürdürülebilir gelecek için” çalışmamıza başladık. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz gelişmeyi; yönetimimiz, çalışanlarımız, konuklarımız, tedarikçilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımız ile ortak hedef ve başarılara dönüştürmeyi hedefliyoruz. Öncelikle hedefimiz mümkün olduğunca az atık üretmek ve üretim yaparken oluşturduğumuz atıkları sınıflandırmak ve geri dönüşüme kazandırmaktır. Geri dönüşümü sağlanamayan atıklarımızın doğaya zarar vermeyecek şekilde ve yasalara uygun olarak bertarafını sağlıyoruz. Doğal kaynak kullanımımızı ve atık üretimimizi mümkün olan en az seviyeye indirmek için, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın sürdürülebilirlik yönetim sisteminde yer alan bütün kriterleri detaylıca inceleyip bu hususlarda tespit edilen eksikler, iyileştirmeler hakkında düzenleme ve çevre koruma için kurulan sistemlerin sürekliliğini sağlamayı hedefliyoruz.

Image
Image

-Sürdürülebilirlik Politikamız-

Denizatı Plus Otel

Denizatı Plus Hotel “Hizmet,Çevre,Gıda ve Kalite” politikasında güler yüzlü hizmet, misafir memnuniyeti ve sağlığını ön planda tutuyoruz, Bu sebeple; *Çevre ile ilgili tüm mevzuatı ve idari düzenlemeye uymayı *Doğal kaynakları ve enerjiyi en elverişli şekilde kullanmayı *Kullanılan hammadde ve yardımcı maddelerde çevre kriterlerine uymayı ve bu maddelerin doğaya verecek olumsuz etkilerini kontrol altına almayı *Kirliliğin önlenmesini, atıkların azaltılmasını ve kaynağında ayrışımını yapararak maksimum geri dönüşümün sağlamayı, *Otelimiz mal ve hizmet satın alırken ve sunarken, bunların mevcut olduğu ve yeterli kalite olduğu durumlarda yerel ve adil ticaret tedarikçilerine öncelik verir, *Çalışanlarını çevre konusunda vereceği eğitimlerle bilgilendirmeyi ve motivasyonunu sağlamayı, *Çevresel performansı sürekli iyileştirmeyi ilke edinmiştir. Denizatı Plus Hotel, Türkiye Sürdürülebilirlik Turizm Programı’nın birinci aşama yükümlülüklerini yerine getireceğini ve sürdürülebilirlik performansının artırılması için sürdürülebilirlik yönetim sisteminin sürekli iyileştirilmesini taahhüt eder.

-Herkes İçin Erişim Kuralı-

Denizatı Plus Otel Sürdürülebilir Turizm

Otelimiz yapısal olarak küçük otel kapsamında bulunduğu için,tüm binalarda ve yakın çevresinde engelliler ve hareket kısıtlığı bulunan kişiler için erişebilirliği sağlayacak fiziki düzenlemelere sahip değildir,Ancak sürdürülebilir turizm “herkes için erişim” kuralı çerçevesinde ve sizlere olan saygımızdan dolayı elimizden gelen yardımı gösteriyoruz.Ortak alanlarımızda engel tuvaleti ve tekerlekli sandalye mevcuttur.Konuyla ilgili rezervasyon hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Image